darujem samotu

Autor: Mária Kostovčíková | 11.12.2016 o 12:04 | Karma článku: 3,26 | Prečítané:  295x

Darujem samotu... Nie chalúpku pod lesom,  poznačenú zubom času. Samotu duševnú. Pošlem, poštovné na môj účet.

Človek je vraj tvor spoločenský. Žijeme v rodine, kolektívoch, udržiavame priateľské kontakty. Potrebujeme byť medzi ľuďmi, a naopak, naše JA  sa dožaduje i samoty.

 Často nás však ( alebo len mňa?) morí pocit, že nechápeme, čo sa to deje. O čom tí ľudia rozprávajú? A prečo, načo, kvôli čomu? Kto,kde, s kým...Veď mne je úplne šum a fuk...Rozprávajú vôbec mojím jazykom? Som z inej galaxie a som tu omylom?

Vynárajú sa nám v mysli otázky, kde vlastne patríme. Stratení v dave, s pocitom, že nás nikto nechápe, a my nerozumieme ostatným. Je to našou vinou, neschopnosťou prispôsobiť sa davu? Možno, pripúšťam, že máme i svoj podiel viny na našej samote. Nevieme si nájsť správnych ľudí s podobnou „ krvnou  skupinou?”

Cítime sa so svojimi myšlienkami sami, často vystavení riziku pocitu opustenosti. Nie fyzickej, ale duševnej.Pretože každý z nás potrebuje pocit spolupatričnosti. Niekde, kde môže byť sám sebou,bez zahanbenia, bez nutnosti zakrývať svoje nedostatky. Ale ako? Každý navôkol s maskou dokonalosti a múdrosti. Alebo zahŕňajúci vás naopak znôškou problémov, ktoré my vnímame ako bežnú realitu.

Potrebujem a chcem byť sama so sebou ...často. Nechcem sa však cítiť opustená, s myšlienkou,že keď sa stratím v lese, nikto ma nebude hľadať. Hľadal by ma niekto, keď sa stratím? Alebo by som ostala zabudnutá, opustená, ako stará nepotrebná topánka v lese?

Je chyba vo mne? Asi nájdem opustený ostrov,na skúšku. Tam budem sama sebou, a už teraz som zvedavá, či nájdem nejaký zmeškaný hovor v mobile, alebo len reklamné SMS.

Ozvú sa vám známi zo starých čias, len keď potrebujú od vás pomoc? A po podaní pomocnej ruky zabudnú vaše telefónne číslo? Dobre im tak...O božích mlynoch vie každý, i ateisti.

Samota je krásna, len musíte mať niekoho, komu o nej môžte rozprávať...citát.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

SVET

Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?